چهارشنبه, 13 فروردین , 1399
18:48:35 - جمعه 17 ارد 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
انقلاب اسلامی ما در واقع دنباله رو انقلاب پیغمبر اسلام است
عصر امروز حجت الاسلام و المسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در جمع مردم این شهرستان به شاخصه های مدنیت اسلامی پرداخت و انقلاب اسلامی را در واقع، دنباله رو انقلاب پیغمبر اسلام دانست.

به گزارش جهانگیریه، عصر امروز حجت الاسلام و المسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در جمع مردم این شهرستان با اشاره به شاخصه های مدنیت اسلامی گفت: پیامبر اسلام به فرمان خداوند تبارک و تعالی تمدن اسلامی را بر پایه فطرت الهی انسان ها بنیان گذاشت و فطرت همه انسان ها خداجو و حق طلب است و پیغمبر اسلام در واقع بدنبال حرکتی که پیامبران الهی پیشین انجام داده اند آمد تا تمدن اسلامی را بر پایه آن فکر و معرفت و شناختی که از قبل داشته اند این جریان را زنده کند.

 

امام جمعه شهرستان بستک افزود: یکی دیگر از ماموریت های حضرت رسول بازگرداندن دلهای مردم به سوی فطرت الهی خویش بود.

 

وی همچنین بیان داشت: پیغمبر اسلام سیاست نظام اسلامی را در تبری از غیر خودی و تولی با خودی می داند. این می تواند به عنوان درس و چراغ راهی برای همه ما مسلمان ها باشد.

 

حجت الاسلام و المسلمین یونس قائدی افزود: در نظام قرآنی اسلام هم گذشت و ترحم وجود دارد و هم قصاص و قاطعیت. جایی که جایش هست باید ترحم داشته باشیم و جایی که نیاز است قاطعیت به خرج دهیم می بایست قاطع بود. در جایی پیغمبر اسلام از وحشی، قاتل حمزه سیدالشهدا میگذرد و او را می بخشد و در جایی دیگر فرمان قتل 400 نفر از یک قبیله را بدلیل همسویی و همراه شدن با منافقین صادر می کند.

 

امام جمعه شهرستان بستک در پایان خاطر نشان کرد: ما امروز اعتقادمان بر این است که انقلاب اسلامی ما در واقع دنباله رو انقلاب پیغمبر اسلام است.

 

انتهای خبر/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /