سه شنبه, 21 آبان , 1398
11:20:27 - سه شنبه 18 آبا 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کار خیر همیشه به پول هنگفت نیاز ندارد /شاد کردن دل یتیم بستکی با هدیه ای جالب
برای انجام کار خیر می توان با مبلغی ناچیز هم دل یتیمان را شاد کرد به گونه ای که سبب افزایش روحیه خودباوری در آنها شود و زمینه خود اتکایی را در آینده فراهم کرد.

به گزارش خبرنگار جهانگیریه، شهرستان بستک به علت حضور خیّران و نمایندگان آنها در سطح شهرستان، همیشه در بحث انفاق در سطح استان و حتی کشور زبانزد بوده است و انفاق هایی بسیاری را در عرصه های گوناگون عام المنفعه از جمله ساخت مسجد، مدرسه، آب انبار (برکه)، راه سازی و… انجام می دهند که بعضا مبالغ آن حتی چندین میلیارد تومان هم می باشد.

 

وجود این خیّران بزرگوار می تواند عاملی برای ایجاد انگیزه برای سایرین باشد تا در راه خیر قدم بردارند زیرا انجام کار خیر تنها برای اغنیاء نیست و بزرگان دین حتی خوش رویی با سایرین را صدقه دانسته اند.

 

علی عالمی پور مسئول اکرام ایتام کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) بستک در گفتگو با خبرنگار جهانگیریه گفت: یک خانواده یتیم سه نفری اهل روستای بامستان شهرستان بستک به تازگی تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفت که حامی آنها در اقدامی خیرخواهانه و برای ایجاد انگیزه کار و تلاش، تعداد سه مرغ و یک خروس به  این خانواده اهدا کرد که باعث خوشحالی فررندان یتیم این خانواده شد.

 

ارزش این اقدام خیرخواهانه این خیّر، افزایش روحیه خودباوری را در این خانواده به دنبال دارد که با نگهداری از طیور، به کار و تلاش عادت کرده و حس خود اتکایی در آنها افزایش پیدا می کند.

 

این نمونه ای بوده است که به ما نشان می دهد که حتی با مبلغی ناچیز هم می توان دل یتیمی را شاد کرد زیرا درباره اهمیت و ضرورت کمک به نیازمندان و توجه به امور آنان و برآورده ساختن نیازهایشان روایت های بسیاری نقل شده است که از جمله آنکه «هر کس شب با شکم سیر بخوابد در حالی که همسایه اش گرسنه باشد، مسلمان نیست.».

 

انتهای خبر/م.د

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /