جمعه, 22 آذر , 1398
12:05:18 - پنج شنبه 22 تیر 1396
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چکیده سخنرانی های همایش عفاف و حجاب در بستک
به مناسبت هفته عفاف و حجاب همایشی با این موضوع در شهرستان بستک برگزار و در حاشیه این مراسم، نمایشگاه عفاف و حجاب و همچنین مسابقه نقاشی برای شرکت کنندگان برگزار شد.

به گزارش جهانگیریه؛ همایش عفاف و حجاب در سالن مجتمع فرهنگی مسجد جامع شهر بستک، با حضور بانوان و مسئولین شهرستان برگزار شد که در این مراسم محمد مهدی زارع خفری فرمانده ناحیه سپاه بستک گفت: عفاف و حجاب، خاص زن نیست بلکه رعایت آن بر مردان نیز واجب و لازم است و توصیه بزرگان نیز مبنی بر مراجعه و تامل مردان در سوره یوسف از قرآن کریم و زنان در سوره نور است تا الگوی اسلامی مطرح شده در این سوره ها را در سطح جامعه پیاده کنند زیرا راه حل تمام مشکلات را می توان با تدبر در قرآن یافت.

عبدالله پرتابیان فرماندار بستک در این همایش گفت: رضاخان پیشرفت کشور را در حرکت به سوی فرهنگ غربی می دانست و برای رسیدن به این هدف، دستور کشف حجاب را صادر کرد و با زور، اجرای آن را در بین مردم مومن ایران پی گرفت که با مقاومت مردم با غیرت مواجه شد و نتوانست اهداف خود را اجرایی کند.

سید محمد یوسف حسینی نژاد خطیب نماز جمعه شهر بستک در ادامه مراسم گفت: برای عفاف و حجاب کار فرهنگی بیشتری باید انجام شود و نباید خود را شیفته دشمن و ظواهر آن کرد و وی افزود: در حال حاضر افراد جامعه به دنبال مد و مدگرایی هستند و از فیلم های ماهواره ای الگو می گیرند و این مسئله ای است که برای رفع آن باید کار فرهنگی شود.

خانم بهزاد استاد حوزه و دانشگاه نیز در مراسم عفاف و حجاب بیان کرد: عفاف به معنی حالت روحی و روانی است که یک انسان نمی پسندد که دیگران از زیبایی او لذت برند زیرا خداوند در قرآن کریم فرمود: “ای مردان مومن چشمان خود را فرو افکنید و ای زنان شما هم اینگونه باشید و زینت های خود را آشکار نکنید.”

وی افزود: خداوند وجود زن را به گونه ای آفریده است که خود زینت است و نباید زینت ها را آشکار کند و حجاب در واقع محدودیت و منع آزادی نیست بلکه موجب آرامش و امنیت است و می بایست انسان در وهله ی اول خود و جایگاه حقیقی انسانیت را بشناسد.

گفتنی است در حاشیه این مراسم نمایشگاه عفاف و حجاب و همچنین مسابقه نقاشی برای کودکان برگزار شد.

 

انتهای خبر/مرتضی دلاوری

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /