شنبه, 3 اسفند , 1398
10:15:51 - یکشنبه 25 تیر 1396
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بعد از الگو موفق تشکیل اولین مجمع خيرين منابع طبيعي کشور در هرمزگان؛
بنیاد خيرين طبيعت ايران با هدف کمک به منابع طبیعی تشکیل شد / بنیاد به دنبال یک تفکر بین المللی است
نائب رئیس بنياد خیرین طبیعت ایران، هدف بنیاد را ایجاد یک هسته واحد جهت برنامه ریزی خیرین دانست تا با یک هدف مشترک و خارج از هر نگاه سیاسی به کمک منابع طبیعی بپردازد و هدف گذاری بنیاد، به ایران محدود نیست بلکه به دنبال یک تفکر بین المللی است.

به گزارش جهانگیریه؛ اميد ذاكري مدير كل منابع طبيعي و آبخيزداري هرمزگان گفت: بنياد خيرين طبيعت ايران در راستاي اجراي بند يك سياست هاي اقتصاد مقاومتي مبني بر به حداكثر رساندن مشاركت مردم و توانمند سازي سازمان هاي مردم نهاد و خيرين تاسیس شد.

وی افزود: هدف از تشکیل این بنیاد، ایجاد یک مجمع واحد جهت هم اندیشی خيرين به عنوان تشكل غير دولتي، هم فكري و هم افزايي خیرین منابع طبيعي و آبخیزداری برای حفظ، احیا و توسعه منابع آب، خاک و پوشش گیاهی کشور می باشد.

مدير كل منابع طبيعي و آبخيزداري هرمزگان مرکز اصلی این بنیاد را در تهران و در سازمان جنگل ها و مراتع و آبخیزداری کشور اعلام کرد. وی با اشاره به تشكيل مجمع خيرين منابع طبيعي و آبخيزداري هرمزگان در سال 94 عنوان کرد: مجمع خيرين منابع طبيعي هرمزگان در سال 95 به عنوان اولین مجمع خيرين در كشور تاسيس شد و پروانه تاسيس و فعاليت آن توسط استانداري هرمزگان صادر و علاءالدين عزيزي به عنوان رئيس مجمع خيرين منابع طبيعي و آبخيزداري هرمزگان انتخاب شد.

وی اظهار کرد: در مدت يكسال و نيم از شروع فعاليت مجمع خيرين منابع طبيعي و آبخيزداري هرمزگان تعداد پروژه هاي خيرين در حوزه منابع طبيعي و آبخيزداري نسبت به 14 سال گذشته 3 برابر افزايش يافته است.

ذاكري افزود: با تاسيس این مجمع تلاش هاي زيادي براي گسترش فعاليت خيرين در هرمزگان انجام شد و با توجه به آثار مفيد مشاهده شده در استان هرمزگان، ايده تشكيل مجمع خيرين طبيعت ايران نيز در كشور شكل گرفت و سازمان جنگل ها تصميم به تاسيس بنیاد خيرين طبيعت ايران در سطح كشور گرفت.

مدير كل منابع طبيعي و آبخيزداري هرمزگان اظهار امیدواری کرد: با توجه به خداپسندانه بودن و اثرات مفید حفاظت آب و خاک و احیا و تقویت پوشش گیاهی در بهبود فضای زیستی انسان ها و شرایط سخت اکولوژیکی و اقلیمی استان، فعالیت خیرین در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری گسترش بیش از پیش داشته باشد.

علاء الدین عزیزی رئیس مجمع خيرين منابع طبيعي و آبخيزداري هرمزگان در اسفند ماه سال 95 و بعد از عضویت در هیات موسس بنیاد طبیعت ایران در مصاحبه با جهانگیریه گفته بود: هدف از تشکیل بنیاد طبیعت ایران ایجاد یک هسته واحد جهت جمع شدن و برنامه ریزی تمامی خیرین محیط زیست کشور است تا با یک هدف مشترک خارج از هر نگاه سیاسی به کمک محیط زیست و حفظ منابع طبیعی بپردازد.

وی که اکنون به عنوان نائب رئیس بنياد خیرین طبیعت ایران انتخاب شده است افزود: هدف گذاری این بنیاد به مرزهای کشور ایران محدود نیست بلکه به دنبال یک تفکر بین الملل است تا بتواند به محیط زیست و منابع طبیعی همه کشورهای دنیا کمک کند.

گفتنی است علاء الدین عزیزی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بستک می باشد که از گذشته در زمینه حفظ منابع طبیعی در استان هرمزگان فعال بوده و خدمات شایسته ای به محیط زیست و منابع طبیعی استان ارائه کرده است.

انتهای خبر/مرتضی دلاوری

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /