چهارشنبه, 13 فروردین , 1399
10:10:26 - جمعه 21 خرد 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
توسعه صنایع دستی نیازمند بازاریابی و معرفی درست است
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بستک توسعه صنایع دستی را نیازمند بازاریابی و معرفی درست دانست و گفت: باید از ظرفیت های صنایع دستی در ایجاد اشتغال و تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده کرد.

به گزارش جهانگیریه، ماشاالله خنجی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بستک به مناسبت روز جهانی صنایع دستی در گفتگو با خبرنگار جهانگیریه گفت: یکی از خصوصیات صنایع دستی این است که این صنعت حاصل روح ملت ها و آئین فرهنگ ملی کشورهاست.

 

وی اظهار کرد: صنایع دستی تنها یک کالا برای مبادله نیست بلکه خصوصیات فرهنگی و ویژگی های اقوام از طریق صنایع دستی مبادله می شود و نوعی ارتباط را ایجاد می کند.

 

خنجی توسعه صنایع دستی را نیازمند بازاریابی و معرفی درست دانست و بیان کرد: باید از ظرفیت ها و پتانسیل های صنایع دستی در ایجاد اشتغال و تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده کرد.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بستک افزود: توجه به مشاعل خانگی بویژه صنایع دستی توسعه اقتصادی و مرتفع شدن اشتغال برای بانوان را به همراه دارد.

 

وی تاکید کرد: زنان به عنوان نیمی از جمعیت هر جامعه، یکی از مولفه های مهم و تاثیرگذار در توسعه اقتصادی هستند که توانمندسازی زنان برای مشارکت روز افزون و گسترده در قالب کسب و کارهای خانگی راهکار مهم و یکی از اشکال توسعه اقتصادی و در آمدزایی است.

 

خنجی تصریح کرد: شهرستان بستک توانمندی و هنرمندان بسیار زیادی دارد که مشعول به فعالیت هستند که با بهبود امکانات و فراهم نمودن زیرساخت های لازم، می توان زمینه توسعه این صنعت را بیش از پیش فراهم کرد.

 

وی افزود: در راستای حمایت از مشاغل خانگی و شناسایی صنعتگران فعال شهرستان، با برگزاری آزمون هفتگی و صدور کارت شناسایی برای آنان، جهت دریافت تسهیلات به مراکز مشخص معرفی می گردند.

 

انتهای خبر/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /