دوشنبه, 18 آذر , 1398
13:30:45 - یکشنبه 25 تیر 1396
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار بستک به مناسبت هفته بهزیستی گفت:
باید خانواده ها را با توانمندسازی و ایجاد شغل پایدار، از دریافت مستمری بی نیاز کرد
فرماندار بستک با تقدیر از نقش خیرین در تامین بخشی از هزینه های سازمان بهزیستی، نیازمندان واقعی را جامعه هدف بهزیستی دانست که باید با توانمندسازی و ایجاد شغل و معیشت پایدار، خانواده ها را از مستمری بگیری بی نیاز کرد.

به گزارش جهانگیریه؛ عبدالله پرتابیان فرماندار بستک به مناسبت هفته بهزیستی در دیدار با پرسنل این اداره ضمن تبریک این هفته گفت: نیازمندان واقعی، جامعه هدف بهزیستی هستند که خدمت به معلولین و نیازمندان جامعه، عبادتی ارزشمند است و خدمت در بهزیستی جزو فعالیت های خاص محسوب می شود زیرا وظایف این نهاد در حوزه های اجتماعی، توانبخشی، فرهنگی و پیشگیری دارای اهمیت ویژه ای است.

وی توانمندسازی مددجویان را از اهداف مهم و نقطه عطف فعالیت ها دانست که باید به صورت ویژه در دستور کار بهزیستی قرار گیرد تا افراد با توانمندی ضعیف، تقویت و هدایت شوند که باید برای این هدف مهم، برنامه ریزی و گام های مهمی برداشته شود.

فرماندار بستک بیان داشت: ساخت مسکن، فراهم نمودن زمینه اشتغال برای معلولین و افراد تحت حمایت، برگزاری آموزش های پیشگیری و مهارت آموزی، تامین وسایل بهداشتی و درمانی و اعطای کمک های موردی از مهمترین خدماتی است که باید به مددجویان ارائه شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان بر ارتباط و تعامل هر چه بیشتر با خیرین شهرستان تأکید و افزود: خیرین، نقش مهمی در خصوص تامین بخشی از هزینه های سازمان بهزیستی دارند كه قابل تقدیر است.

علی غنایی رئیس بهزیستی شهرستان بستک در این دیدار، خدمت در بهزیستی را منشا خیر و برکت دنیوی و اجر اخروی دانست و افزود: باید تلاش کرد تا با ایجاد شغل و معیشت پایدار، خانواده ها را از مستمری بگیری و دریافت های ناچیز دولتی بی نیاز کرد.

غنایی هفته بهزیستی را بهترین فرصت برای اطلاع رسانی و خدمات دهی ویژه برای افراد تحت حمایت عنوان کرد و در ادامه گزارشی از اقدامات انجام شده ارائه داد.

گفتنی است از 24 تا 30 تیر ماه به نام هفته بهزیستی نامگذاری شده است.

انتهای خبر/مرتضی دلاوری

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /