یکشنبه, 15 تیر , 1399
18:06:03 - سه شنبه 16 شهر 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هرمزگانی ها بجای فوتبال فیلم می بینند! /سریال عدم پخش رقابت ها بعد از یورو 2016 نوبت به ایران و چین رسید /مخابرات باید فیبر نوری زمینی راه اندازی کند
به گزارش جهانگیریه، مردم شهرستان های هرمزگان بعد از محروم شدن از دیدن مسابقات یورو 2016 فکر نمی کردند که این آغازی باشد برای سریالی که انتهای آن نامعلوم است.

به گزارش جهانگیریه، یکم تیر ماه سال جاری، در سری مسابقات فوتبال یورو ۲۰۱۶، بسیاری از مخاطبان پای تلویزیون نشسته بودند تا این مسابقات را از تلویزیون دنبال کنند، اما بسیاری از مردم موفق به این کار نشدند و در آن شب به جای مسابقات یورو ۲۰۱۶ شاهد پخش مسابقات موتوجی پی بودند!

 

علت عدم پخش رقابت ها، شکایت شبکه قطری از تلویزیون ایران به دلیل عدم رعایت حق کپی رایت رقابت‌های یورو 2016 بوده است.

 

با این مقدمه خواستم یادآوری کنم که برخی از هموطنان ما و از جمله مردم شهرستان های محروم استان هرمزگان بعد از محروم ماندن از تماشای رقابت های یورو 2016 فکر نمی کردند که این آغازی باشد برای سریالی که انتهای آن نامعلوم است.

 

ورزش فوتبال و آن هم در سطح اول دنیا که به عنوان پرطرفدارترین ورزش در بین مردم شناخته می شود، می تواند سرگرمی سالمی برای فوتبال دوستان باشد و چرا مسئولین امر نباید به این عشق و علاقه توجه بیش از پیش داشته باشند و با پیش کشیدن مسائل مالی، قضیه را توجیه می کنند. آیا علاقه مندان فوتبال که عمدتا قشر جوان هستند می بایست برای دیدن فوتبال مورد علاقه خود پای شبکه های ماهواره ای بیگانه بنشینند؟

 

عصر امروز تمام فوتبال دوستان برای آغاز رقابت تیم ملی فوتبال ایران با چین لحظه شماری می کردند ولی باز هم عده ای از آنان با آغاز بازی یاد پخش رقابت‌های یورو 2016 افتادند و به جای دیدن مسابقه فوتبال تیم ملی کشورشان مقابل چین به تماشای فیلم نشستند!!!

 

حسین رضوانی کارشناس واحد فرستنده تلویزیونی صداوسیما مرکز خلیج فارس در تماس تلفنی با خبرنگار جهانگیریه عنوان کرد: علت اصلی در عدم پخش رقابت فوتبال ایران و چین در برخی از نقاط استان، نبود فیبر نوری زمینی برای انتقال سیگنال است.

 

وی افزود: سیگنال رسانی در برخی از شهرها از طریق زمینی و در برخی نیز از طریق ماهواره انجام می شود و در برخی مواقع همچون امروز و در پخش رقابت فوتبال ایران و چین، تصمیم بر انتقال سیگنال از طریق زمینی است که در شهرهایی که این بستر مهیاست برنامه تلویزیونی موردنظر دریافت می شود و در شهرهایی که این بستر از طریق مخابرات برای صداوسیما مهیا نشده است پخش به صورت ماهواره ای و با برنامه ای دیگر انجام می شود.

 

رضوانی عنوان کرد: صداوسیما در شهرستان ها و از جمله بستک دستگاه های مورد نیاز را برای پشتیبانی از سیگنال های ماهواره ای و هم زمینی نصب کرده است و در حال حاضر برای مرتفع شدن مشکل کنونی، اداره مخابرات می بایست نسبت به راه اندازی فیبر نوری زمینی اقدام نماید.

 

لازم به ذکر است مسئولین عمدتا امتیاز پخش را علت این مشکل می دانند ولی باید به این نکته توجه کرد که حتی در صورتی که مسئولان صداوسیما امتیاز پخش مسابقات ورزشی را برای محدوده جغرافیایی ایران خریداری کنند، نیز اجازه پخش این مسابقات را بر روی سیگنال‌های ماهواره‌ای شبکه‌های تلویزیون کشورمان ندارند، چون وسعت دریافت سیگنال این شبکه‌ها فرا‌تر از ایران است و طبیعتاً صداوسیما نمی‌تواند مسابقه‌ای که اجازه پخش آن را برای ایران خریداری کرده، به گونه‌ای پخش کند که در سایر کشور‌ها قابل دریافت باشد. در نتیجه راه حل این مشکل در کنار خریداری امتیاز پخش مسابقات، توسعه و تکمیل زیرساخت های ارتباطی در کشور است تا در تمامی نقاط امکان دریافت زمینی و هم ماهواره ای مهیا شود.

 

انتهای خبر/م.د

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /