خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
96/04/09 15:22
شناسه خبر : 80350

هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری نمونه ای از نقض حقوق بشر توسط آمریکایی هاست

امام جمعه شهرستان بستک با اشاره به حمله ناو وینسنس آمریکا به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران در 12 تیر ماه سال 67 که به شهادت 290 نفر از هم میهنان منجر شد این اقدام آمریکا را نمونه ای از نقض حقوق بشر دانست. ...

به گزارش جهانگیریه؛ حجت الاسلام و المسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به برکات اخلاص، هدف انسان مخلص را کسب رضای الهی دانست.

وی با تبریک روز صنعت و معدن به فعالان این عرصه، عنوان کرد: با توجه به نامگذاری شعار سال به اقتصاد مقاومتی، تولید اشتغال، قطعا برای قدرت بخشیدن به کشور، صنعت حرف اول را می زند و اگر کشوری دارای صنعت مادر و زیربنایی و رو به رشد باشد، آن کشور قطعا نیازمند اجانب نخواهد بود.

قائدی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث تولید و اشتغال به لزوم حمایت و تشویق صنعتگران و تولیدکنندگان داخلی و پرهیز از ورود کالای مشابه داخلی از خارج از کشور تاکید کرد و افزود: در کشور توانایی خوبی وجود دارد که نیاز به مدیریت قوی و ساماندهی است.

وی با اشاره به تعطیلی و یا از رونق افتادن برخی از کارخانه های کشور در چند سال اخیر تصریح کرد: دولت باید برای تحقق شعار سال تلاش کند زیرا اشتغال خوب نتیجه تلاش در این عرصه است.

امام جمعه شهرستان بستک با اشاره به سالروز شهادت آیت الله صدوقی امام جمعه یزد و چهارمین شهید محراب عنوان کرد: کشور ما در طول سالهای بعد از انقلاب، 17 هزار شهید ترور تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است که هنوز هم به شهادت رساندن مردم توسط منافقین و دشمنان نظام ادامه دارد.

وی با اشاره به حمله ناو وینسنس آمریکا به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران در 12 تیر ماه سال 67 که به شهادت 290 نفر از هم میهنان منجر شد که 16 نفر از این عزیزان از همشهریان بستکی بوده اند افزود: این روز را به عنوان روز شهرستان نامگذاری شده تا ماندگار باشد و برای گرامیداشت این روز برنامه های خوبی پیش بینی شده است.

قائدی افزود: روز 12 تیر ماه به عنوان روز افشای حقوق بشر آمریکایی نامگذاری شده است تا اقدامات آن کشور از جمله حمله اتمی به دو شهر هیروشیما و ناکازاکی ژاپن، حمایت از گروه های تروریستی و اقدامات خلاف حقوق بشر آنان به دنیا اعلام شود.

وی در پایان از اقدامات شهرداری به خاطر روکش آسفالت و خیابان کشی سطح شهر بستک تشکر کرد و همچنین از زحمات چند ساله سرهنگ حسین درویشی فرمانده ناحیه سپاه بستک که گفته می شود قصد انتقال از شهرستان را  دارد تشکر و قدردانی کرد.

انتهای خبر/مرتضی دلاوری