دوشنبه, 30 فروردین , 1400
7:33:44 - چهارشنبه 18 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تنش های سیاسی موجب التهاب در هیئت فوتبال شهرستان بستک شد
اختلاف سلیقه های حزبی سیاسیون پایش به فوتبال بستک باز شد تا جایی که در روزهای اخیر رئیس هیئت فوتبال شهرستان، دومین استعفای خود را با ضمیمه یک بیانیه در اختیار رسانه ها قرار داد.

به گزارش جهانگیریه؛ دانیال سالارنسب کارشناس مدیریت ورزشی طی یادداشتی به سایت جهانگیریه نوشت: امروزه در دنیا دیگر ورزش یک سرگرمی کودکانه نیست، صنعتی است که می تواند در زمینه های بهداشت و سلامت، فرهنگی و اجتماعی در جامعه نقش ایفا کند، ورزش قهرمانی بویژه لیگ های ورزشی که از سطح محله ها و شهرستان ها شروع می شود و تا سطح لیگ های جهانی ادامه پیدا می کند، چرخه ای است که می تواند یک جامعه افسرده را به یک جامعه پویا مبدل کند.

در شهرستان بستک مانند اکثر نقاط کشور ورزش فوتبال نسبت به سایر رشته های ورزشی شیفتگان بیشتری را به خود جلب می کند، زمین های خاکی، لباس های رنگارنگ یک تیم، حضور همه رده های سنی در یک تیم، نشاط، هیجان و… نوستالژی است که هنوز در شهرستان بستک زنده است.

در سال های اخیر هیئت فوتبال شهرستان یکی از پویاترین هیئت ها بوده است که موفقیت های چشمگیری را در این زمینه کسب نموده است، برگزاری مسابقات لیگ و دسته های پایین تر بصورت منظم و همینطور توجه به تمام رده های سنی، لیگ پیشکسوتان، حضور تیم های بستکی در لیگ های استانی خود گویای موفقیت بزرگ در این زمینه است، علاوه بر این در سال های اخیر بزرگان فوتبال شهرستان کمتر هیئت فوتبال را مورد انتقاد قرار می دادند و رضایت نسبی و آرامش خوبی در فضای ورزش فوتبال بستک حکم فرما بود و اگر نارضایتیی بود بیشتر بدلیل کمبود امکانات سخت افزاری بود که در حیطه اختیارات یک هیئت نبوده است و نگاه کلان را می طلبید، اما قرار گرفتن در آستانه تبلیغات انتخاباتی مجلس شورای اسلامی، بهانه ای بود تا اختلاف سلیقه های حزبی پایش به فوتبال بستک باز شود تا جایی که در روزهای اخیر رئیس هیئت فوتبال شهرستان دومین استعفای خود را با ضمیمه یک بیانیه در اختیار رسانه ها قرار داد، ایشان در این بیانیه علت استعفای خود را فشار سیاسیون عنوان نمود.

اتفاقات اخیر در فوتبال شهرستان مشتی نمونه خروار است، حضور سیاسیون و همچنین تصمیات سیاسی و رفتارهای سیاسی در ورزش بین الملل محکوم است چیزی که در کشور ما به امری طبیعی تبدیل گشته است و علت اصلی آن عدم استقلال مالی فدراسیون ها است. البته دلایل دیگری نیز دارد که می خواهم سخن را کوتاه کنم و از توضیح تمام ابعاد آن در این نوشتار اجتناب می کنم، این وابستگی مالی و معنوی در شهرستان ها نمود بیشتری به خود می گیرد.

این واقعیت جامعه ماست که مردم از ورزش سیاسی بیزارند، ورزش جایی برای جولانگاه احزاب و گروه های سیاسی نیست، البته این به آن منزله نیست که سیاسیون نباید در ورزش باشند یا ورزشکاران اجازه ندارند در فعالیت های سیاسی شرکت کنند بلکه این از حقوق شهروندی آنهاست، حرف ما این است که نباید تصمیات سیاسی در امر ورزش تاثیرگذار باشد، نباید از ورزش برای اهداف سیاسی استفاده کرد و نباید ورزشکاران را به خاطر فعالیت سیاسی در منگنه قرار داد، مدیران اجرایی ورزش باید در دست اهالی ورزش باشد و سیاستمداران فقط می توانند نقش حمایتی در این زمینه داشته باشند.

امید است روزهای پیش رو برای ورزش شهرستان بستک توام با موفقیت و آرامش باشد و برای همه اهالی ورزش و اهالی سیاست آرزوی توفیق روز افزون می نماییم، امیدواریم تمام تصمیمات ورزشی برای رضای خداوند و در راستای ارتقاء سطح ورزش شهرستان رقم بخورد.

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /