پنج شنبه, 21 فروردین , 1399
15:21:14 - جمعه 3 ارد 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
علی (ع) یک شخصیت جهانی است/ دولتمردان باید مطالبات کشور را از سعودی ها پیگیری نمایند
امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های نماز جمعه این هفته به جایگاه و ابعاد شخصیتی امام علی (ع) در ابعاد گوناگون پرداخت و علی (ع) را یک شخصیت جهانی دانست.

به گزارش خبرنگار جهانگیریه، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: جایگاه و ابعاد شخصیتی امام علی (ع) در ابعاد گوناگون از جمله: علمی، معنوی، تقوایی، سیاست، حکومت داری، اجتماعی و… دارای جایگاهی است که نه تنها دوستان، بلکه دشمنان او نیز به جایگاه ویژه ی او معترف اند. علی (ع) شخصیتی الگو برای تمامی بشر است و شخصیت علی (ع) منحصر به شیعه و مسلمان ها نیست بلکه علی (ع) یک شخصیت جهانی است به گونه ای که غیر مسلمان ها هم درباره ی این شخصیت جهانی کتاب های زیادی نوشته اند.

 

337185[1]

 

وی در ادامه افزود: امام علی (ع) شخصیتی است که در تمام ابعاد و حتی محل و نحوه ی ولادتش مانندی ندارد و دوران زندگی و همچنین خطبه ها، نامه ها و حکمت های وی در نهج البلاغه درسی است که در اکنون نیز راه گشای مردم و مسئولین کشور است.

 

حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی با اشاره به حدیثی گفت: اسلام بر 5 پایه بنا شده است که شامل: نماز، زکات، روزه، حج و ولایت است که یعنی عبادت بدون پذیرش ولایت امام علی (ع) مقبول نیست.

 

وی در ابتدای خطبه ی دوم به وفات حضرت زینب (س) اشاره نمود و این حضرت را الگویی برای تمام خانواده شهدا دانست که این حضرت در تاریخ در صبر و اسقامت زبانزد و الگو بوده است. به خصوص مدیریت وی در زمان اسارت و توان روحی و معنوی این شخصیت در کنار آن خطبه های آتشینی که در کاخ یزید ایراد فرمود، آن هم بعد از تبلیغات فراوان بر علیه مکتب امام که تمامی توطئه ها را، این حضرت نقشه برآب نمودن، که این سیره و روش، الگویی برای تمامی عصرهاست.

 

امام جمعه شهرستان بستک در پایان با اشاره به تغییر قبله مسلمین از بیت المقدس به مکه مکرمه گفت: نگاه امروز سعودی ها به خانه خدا نگاهی تجاری است به گونه ای که درآمد حاصل از سفر زائرین به خانه خدا، بیش از درآمد نفتی آنهاست و این کشور، از این درآمدها بر علیه کشورهای اسلامی استفاده می کند. دولت های اسلامی و به خصوص دولتمردان ایران اسلامی باید توطئه ها و مسائلی که سعودی ها در چند وقت اخیر بوجود آورده اند را پیگیری نمایند حوادثی چون فاجعه منا که باید سعودی ها پاسخگوی اعمالشان باشند.

 

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /