دوشنبه, 30 فروردین , 1400
17:52:51 - یکشنبه 8 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وقتی زمام امور از دست زمامداران خارج می شود
در فضای کنونی ورزشی کشور ما ورزش نه تنها قادر به حل ناهنجاری ها نیست بلکه گاها مشاهده می شود بدلیل سوء تدبیرها خود در مواردی هنجار شکن می شود.

به گزارش جهانگیریه؛ دانیال سالارنسب کارشناس مدیریت ورزشی طی یادداشتی به سایت جهانگیریه نوشت: سخن گفتن در پیرامون ورزش کشور و مشکلات آن در این روزها نیاز به عمر نوح و صبر ایوب دارد و هجوم حوادث خارج از کنترل به امری طبیعی تبدیل گشته است، جامعه ورزشی ما دیگر مضطرب از حوادث خارج از عرف و کنترل نیست بلکه در آروزی دوران صلابت مدیریتی توام با آرامش است چیزی که به نظر با وضع موجود به امری دور از دسترس مبدل گشته است.

 

از آنجا که فوتبال پر آشوب ترین و پر طرف دارترین و پر زرق و برق ترین ورزش کشور محسوب می شود  بجای آنکه در این امر مهم افراد به مراتب شایسته تری سکان هدایت آن را بدست بگیرند شواهد بر تناقض این موضوع است. هجوم افراد سیاسی و نا آشنا در ورزش و به طبع آن تصمیمات سیاسی و غیر ورزشی کار را از دایره تدبیر مسئولین خارج نموده است. وقتی پایین ترین رده مدیرتی در امر باشگاه ها و تیم ملی که کادر فنی است در سیاست گذاری های فدراسیون و باشگاه ها  تاثیر گذار می شوند خلع صلابت مدیریتی را هویدا می کند.

 

امروز ورزش و بازی دو مقوله جدا از هم است، ورزش امروزه جزء صنعت های پردرآمد دنیا محسوب می شود که دانش مخصوصی را می طلبد، ورزش می تواند برخی مشکلات اجتماعی و ناهنجاری های جامعه را اصلاح کند، در حالی که بازی یک مقوله جزئی برای سرگرمی توده جامعه است که اوقات فراغت آنها را پر می کند و بیشتر مردم نهاد است، برخی مدیران قادر به تشخیص تفاوت ورزش و بازی نیستند و ظاهرا در فضای مدیریت ورزش کشور نه تنها ورزش قادر به حل ناهنجاری های فرهنگی نیست بلکه گاها مشاهده می شود بدلیل سوء تدبیر خود در مواردی هنجار شکن می شود، رفتار ضد فرهنگی، فساد، عدم شفافیت در پرداخت های مالی، صحبت های خارج از حیطه مسئولیت برخی بازیکنان و مربیان، شعارهای ضد فرهنگی و حتی در مورد بخصوصی ضد میهنی در بین تماشاگران بخشی از چالش های امروز ورزش کشور ما را شامل می شود که نشان از آن دارد برخی مدیران درک درستی از پیچیدگی ورزش  و طبعات آن در جامعه را ندارند.

 

با توجه به دولتی بودن ورزش در کشور برخی هزینه ها بر مبنای فایده تنظیم نمی شود و صرفا وجهه تبلیغاتی برای برخی مدیران داشته و حتی برخی انتصاب ها نیز بر مبنای تدبیر خردمندانه شکل نمی گیرد، حتی تعیین کادر فنی و بازیکنان در برخی از موارد بر اساس ملاک ورزشی صورت نمی گیرد.

 

وضعیت سرمربی بزرگسالان ما و اختلاف آن با برخی از مربیان باشگاه ها در این روزها نشان از  ضعف مدیریت در باشگاه ها و فدراسیون را بیان می کند و به وضوح می توان دید که زمام امور از دست زمام داران خارج گشته است.

 

امیدواریم در فضای پر التهاب فوتبال کشورمان تصمیماتی گرفته شود که به جریحه دارشدن احساسات میلیون ها ایرانی که قلبشان برای تیم ملی فوتبال می تپید و هر لحظه  منتظرند تا رویای حضور در جام جهانی 2018 را جشن بگیرند ختم نگردد.

 

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /