یکشنبه, 31 شهریور , 1398
7:03:47 - جمعه 25 فرو 1396
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فعالیت واحدهای فاقد مجوز کسب، از بزرگترین مشکلات بستک است
رئیس اتاق اصناف شهرستان بستک واحدهای فاقد پروانه کسب را یکی از بزرگترین مشکلات مجموعه اصناف شهرستان دانست که فعالیت این واحدها موجب نابسامانی در اجرای صحیح قوانین و مقررات نظام صنفی شده است.

به گزارش جهانگیریه، عبدالقادر مقدسی رئیس اتاق اصناف شهرستان بستک واحدهای فاقد پروانه کسب را یکی از بزرگترین مشکلات پیش روی مجموعه اصناف دانست و افزود: فعالیت صنوف فاقد مجوز کسب قانونی موجب نابسامانی در اجرای صحیح قوانین و مقررات نظام صنفی در سطح شهرستان شده است.

وی افزود: در راستای اجرای طرح ساماندهی فاقدین پروانه کسب در تلاش هستیم تا پس از شناسایی واحد های فاقد پروانه کسب، طبق قوانین نظام صنفی کشور در جهت ساماندهی این صنوف اقدامات لازم انجام گردد.

رئیس اتاق اصناف شهرستان بستک عنوان کرد: ابتدا به واحدهای مذکور مهلت یک ماهه داده می شود تا جهت دریافت پروانه کسب به اتحادیه مربوطه مراجعه و اقدام نمایند، سپس به واحدهای شناسایی شده اخطار با مهلت یک هفته ای داده می شود. چنانچه واحدی جهت اخذ پروانه کسب اقدام ننماید براساس قانون مذکور ضمن معرفی وی به اداره نظارت بر اماکن عمومی جهت اجرای ماده 27 قانون نظام صنفی (پلمپ واحد صنفی) و آیین نامه اجرایی بند (ب) ماده (101) قانون برنامه پنج ساله پنجم به منظور افزایش دو برابری نرخ مالیات، عوارض شهرداری و تعرفه مصوب آب، برق، گاز و تلفن به ادارات مربوطه جهت اعمال قانون  معرفی می گردد.

مقدسی اظهار داشت: واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف شهرستان در اواخر سال گذشته افتتاح گردید که نظارت و بازرسی های این اتاق در سطح شهرستان با کمک واحد بازرسی و نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت افزایش یافته است.

انتهای خبر/م.د

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /