پنج شنبه, 21 فروردین , 1399
16:12:54 - جمعه 3 ارد 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لزوم رعایت اخلاق انتخاباتی در پیشانی فرهنگی استان هرمزگان
خطيب نماز جمعه اهل سنت بستك در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه با اشاره به لزوم رعایت اخلاق در انتخابات گفت: شهر بستک را به عنوان پیشانی فرهنگی استان هرمزگان می شناسند و این نباید با اقدامات انتخاباتی غلط خدشه دار گردد.

به گزارش خبرنگار جهانگیریه، الحاق جوادی خطيب نماز جمعه اهل سنت بستك در ابتدای خطبه هاي خود گفت: در اسلام بر مراعات و آسان گیری انسان های توانمند و دارا در حق انسان هایی که توانایی پرداخت بدهی و دین خود را ندارند تاکید شده است. و افراد نیز باید با توجه به درآمد خود هزینه نمایند و با هزینه زیادی خود را بدهکار ننمایند که توان پرداخت آن را نداشته باشند. چنانچه افراد در صورت امکان، بدهی خود را به کاسب و بازاری نپردازند این موجب می شود تا آن بازاری و کاسب توان پرداخت حقوق و دستمزد کارگران خود را نداشته باشد که این خود یک نوع ظلم است.

 

وی افزود: رسول خدا فرمودند: نفس و روح مومن بدهکار معلق و بلاتکلیف است تا دین و بدهی او پرداخت گردد و همچنین بهترین شما کسی است که در پرداخت بدهی های خود دغدغه مند باشد.

 

خطيب نماز جمعه اهل سنت بستك افزود: در خرید نباید چشم هم چشمی نمود و برای پرداخت، باید زمان تعیین گردد و فرد در موقع مشخص شده بدهی خود را پرداخت نماید و پس از فرا رسیدن مهلت و عدم توانایی در پرداخت، درخواست مهلت مجدد نماید و این باید به عنوان فرهنگ در جامعه گسترش یابد.

 

الحاق جوادی در پایان با اشاره به لزوم رعایت اخلاق در انتخابات افزود: ما همشهریان بعد از انتخابات در کنار هم زندگی می کنیم و شهر بستک به عنوان شهر فرهنگ و ایمان در استان زبانزد می باشد و بستک فرهنگی دارد که نام بستک را به عنوان پیشانی فرهنگی استان هرمزگان می شناسند و این فرهنگ نباید با اقدامات انتخاباتی غلط خدشه دار گردد. هواداران و کاندیدا باید به هم احترام بگذارند و ما از آنها می خواهیم که بهترین اخلاق را در تبلیغات داشته باشند و زیست مومنانه را در این ایام بجا آورند.

 

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. علی   1395/02/04  

    سلام.
    ایشالا که همینطور باشه.


سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /