دوشنبه, 7 بهمن , 1398
18:37:14 - پنج شنبه 22 تیر 1396
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مواد مخدر ریشه جامعه را می سوزاند اگر ریشه کن نشود / مواد مخدر در بستک، مانند آتش زیر خاکستر است
رئیس شورای روحانیت اهل سنت شهرستان بستک گفت: مواد مخدر مانند آتش زیر خاکستر در شهرستان بستک است که اگر به فکر نباشیم، یقینا دچار مصیبتی جبران ناپذیر می شویم و تا دلمان بخواهد در شهرستان خرده فروش مواد مخدر هست و همه مردم و مسئولین آنها را می شناسند.

به گزارش جهانگیریه؛ سید محمدیوسف حسینی نژاد رئیس شورای روحانیت اهل سنت شهرستان بستک در همایش مبارزه با مواد مخدر و تجلیل از فعالان این عرصه، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مبارزه با مواد مخدر گفت: همه به ضرورت مبارزه با مواد مخدر یقین دارند و حتی تولید، توزیع و استفاده کننده مواد مخدر، نیز بر مضر بودن آن اطمینان دارند.

وی افزود: مبارزه با مواد مخدر کار یک شخص، نهاد و یا موسسه ای خاص نیست و اگر تمام افراد دخیل در این مسئله،  دست به دست هم ندهند موفق نخواهند شد زیرا هر موسسه یا نهاد، گوشه ای از این هدف را می تواند تحقق بخشد.

حسینی نژاد عنوان کرد: معضل مواد مخدر مدتی است مانند آتش زیر خاکستر در شهرستان وجود دارد ولی ما همواره گفته ایم که نیست ولی اکنون متاسفانه باید اعلام کنیم که این معضل وجود دارد و اگر به فکر نباشیم و برای مبارزه با آن، تلاش و اقدام عملی انجام ندهیم، یقینا دچار مصیبتی جبران ناپذیر می شویم.

وی اظهار کرد: در شهرستان تا دلمان بخواهد خرده فروش مواد مخدر وجود دارد به گونه ای در هر کوچه و محله ای از شهر، چند نفری به این کار مشغول هستند و همه مردم و مسئولین آنها را می شناسند.

رئیس شورای روحانیت اهل سنت شهرستان بستک بیان کرد: برای ریشه کنی این معضل باید تمام نهادها دست به دست هم دهند که اگر، آن را ریشه کن نکنیم، ریشه مان را خواهد کند زیرا مواد مخدر، معضلی خانمان سوز و ریشه بر کن است که ریشه جامعه را می سوزاند و در هر جا وارد شده، سبب نابودی نسل انسان ها شده است و از درون می سوزاند و نابود می کند.

وی با انتقاد از بیمار خواندن معتادان و ترحم نسبت به آنها عنوان کرد: همواره گفتیم که این افراد مریض و بیمار هستند و به چشم بیمار به آنها بنگریم و نه مجرم اما تا کی؟ اگر بیمارانی باشند که به فکر بیمار کردن دیگران نباشند، مجرم نیستند و اما بیمارانی که به فکر بیمار کردن دیگران هستند و تمام سعی و تلاش خود را در این راه به کار می گیرند، مجرم هستند و نباید به چشم بیمار به آنها نگریست.

خطیب نماز جمعه شهر بستک در پایان اقدامات عملی و قهری در کنار کارهای فرهنگی، آموزشی و درمانی بهداشتی را موثر دانست و از همه دست اندرکاران خواست تا دست به دست هم دهند تا این معضل، از شهرستان بستک ریشه کن شود.

انتهای خبر/مرتضی دلاوری

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /