دوشنبه, 30 فروردین , 1400
6:54:52 - شنبه 8 جولای 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار بستک:
31 برنامه فرهنگی آموزشی هفته مبارزه با مواد مخدر را تشریح کرد / از راههای مبارزه با مواد مخدر، برخورد با خرده فروشان است
فرماندار بستک ضمن تشریح 31 برنامه فرهنگی، آموزشی و ورزشی هفته مبارزه با مواد مخدر در شهرستان بستک عنوان کرد: یکی از مهمترین راههای مبارزه با مواد مخدر، برخورد با دست فروشان و خرده فروشان مواد مخدر است.

به گزارش جهانگیریه؛ عبدالله پرتابیان فرماندار بستک در جلسه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر و در جمع مسئولان دستگاههای اجرایی شهرستان بستک گفت: یکی از مسائل مهم و اساسی که در دین مبین اسلام بارها به آن تاکید شده است بی تفاوت نبودن نسبت به مسائل پیرامونی و احساس مسئولیت در قبال آنهاست.

رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان بستک بر آگاه سازی جامعه و استفاده از ظرفیت های هنری و فرهنگی برای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و افزود: توانمندسازی جوانان برای مقابله با این پدیده شوم و خانمان سوز و اطلاع رسانی و فرهنگ سازی به خانواده ها در پیشگیری از اعتیاد، موثر است.

وی تصریح کرد: همیشه پیشگیری بهتر از درمان بوده است زیرا اگر کار به درمان برسد بسیار سخت و در برخی موارد نشدنی است اما می شود با آگاه سازی خانواده ها و جامعه در برابر مواد مخدر و برگزاری کلاس های آموزشی جهت پیشگیری، با این معضل اجتماعی که اکثر جوامع به آن گرفتار هستند مبارزه کرد.

فرماندار بستک در ادامه بیان کرد: یکی از مهمترین راههای مبارزه با مواد مخدر، برخورد با دست فروشان و خرده فروشان مواد مخدر است که می بایست از جامعه حذف شوند. وی ادامه داد: نقش مردم بسیار تعیین کننده است که اگر همکاری مردم با مجموعه انتظامی انجام شود به راحتی می توان با این افراد مبارزه کرد.

پرتابیان در ادامه به تشریح 31 برنامه هفته مبارزه با مواد مخدر در شهرستان بستک پرداخت که مهمترین آن شامل: خدمات رایگان مشاوره پیشگیری از اعتیاد، سخنرانی اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در نماز جمعه در سطح شهرستان، توزیع بسته های آموزشی پیشگیری از اعتیاد، برگزاری مسابقات طناب کشی با شعار جامعه سالم عاری از اعتیاد، دوره آموزش پیشگیری از اعتیاد برای والدین، اجرای طرح پاکسازی محلات پرخطر و آلوده، برگزاری نمایشگاه عکس و پوستر با موضوع مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد و همچنین برگزاری همایش بهبود یافتگان مواد مخدر از برنامه های فرهنگی، آموزشی و ورزشی این هفته است.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید بخردان که سال گذشته در راه مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر در شهرستان بستک به شهادت رسید عنوان کرد: برای مبارزه با مواد مخدر بیش از ۴ هزار شهید تقدیم شده است که برای زنده نگه داشتن خون این شهدا، می بایست تلاش خود بیش از پیش افزایش دهیم.

گفتنی است از 17 تا 23 تیر ماه به عنوان هفته مبارزه با مواد مخدر نامگذاری شده است.

انتهای خبر/مرتضی دلاوری

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /