سه شنبه, 6 اسفند , 1398
17:54:37 - سه شنبه 23 آذر 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هدف دشمن جلوگیری از اشاعه اسلام محمدی است
امام جمعه اهل سنت روستای فتویه شهرستان بستک گفت: دشمنان دین، اتحاد و وحدت مسلمانان را برای رسیدن به اهداف پلید خود، هدف قرار داده اند تا با ایجاد تفرقه بین مسلمین و با استفاده از حربۀ فرقه گرایی، از اشاعۀ اسلام محمدی جلوگیری نمایند.

به گزارش جهانگیریه؛ حاج آقا طیب خنجی امام جمعه اهل سنت روستای فتویه شهرستان بستک ضمن تبریک میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و آغاز هفته وحدت گفت: نامگذاری 12 تا 17 ربیع الاول به نام هفته وحدت، یادگار ارزشمند حضرت امام خمینی (ره) است که هر ساله این هفته در راستای تقویت وحدت و برادری میان مسلمانان گرامی داشته می شود.

 

وی بیان کرد: خداوند در قرآن کریم پیامبر اسلام را رحمت للعالمین و اسوۀ حسنه ای برای همه مسلمانان می داند زیرا ایشان برای همۀ انسانها در تمامی اعصار، همانند چراغ هدایت کننده است که افراد با سرمشق گیری از ایشان می تواند به سعادت واقعی برسند.

 

خنجی افزود: آنچه امروز در بین مسلمانان شیعه و سنی باید مورد تاکید و توجه قرار گیرد، وحدت کلمه و اصل قرار دادن آن است، پس باید همیشه هوشیار باشیم و در حفظ وحدت اسلامی و مبارزه با دشمنان، همدلی و همکاری خود را حفظ کنیم.

 

وی تاکید کرد: دشمنان دین، اتحاد و وحدت مسلمانان را برای رسیدن به اهداف پلید خود هدف قرار داده اند تا با ایجاد تفرقه بین مسلمین و با استفاده از حربۀ فرقه گرایی، از اشاعۀ اسلام محمدی جلوگیری نمایند.

 

امام جمعه اهل سنت تصریح کرد: نیاز مسلمین به اتحاد، از ضروری ترین نیازهاست و درد اساسی جهان اسلام، کینه های کهنه میان مردم مسلمان است و دشمن همواره از همین شکاف ها سود می جوید و البته اتحاد اسلامی این نیست که فرقه های اسلامی برای ایجاد اتحاد از اصول اعتقادی خود صرف نظر کنند، زیرا این کار نه منطقی است و نه عملی. از اینرو فرقه های اسلامی، در عین اختلافاتی که با هم دارند، به واسطه مشترکات زیادی که در میان آنها هست، می توانند در مقابل دشمنان اسلام، دست برادری بدهند و جبهه واحدی را تشکیل دهند که منظور از اتحاد و وحدت نیز این است.

 

وی یادآور شد: دشمنان برای شکست اسلام درصدد برآمدند داعش و النصره و… را درست کنند و این خدعه ها تمامی نخواهد داشت؛ بنابراین ما باید در مقابل توطئه دشمنان هوشیار باشیم و وحدت و همدلی را سرلوحه ی اقدامات خود قرار دهیم.

 

گفتنی است 12 ربیع الاول به روایت اهل سنت روز میلاد پیامبر است و شیعیان نیز 17 ربیع الاول را روز میلاد پیامبر می دانند و روزهای بین این 2 روز، از سوی حضرت امام خمینی (ره) به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.

 

انتهای خبر/م.د

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /