دوشنبه, 30 فروردین , 1400
15:35:33 - چهارشنبه 1 فوریه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
راه اندازی پایگاه موقت غربالگری در شهر بستک / لزوم فرهنگ سازی جهت انجام دوره ای معاینات پزشکی
در دومین روز از دهه مبارک فجر با حضور فرماندار و مسئولین شهرستان، پایگاه موقت غربالگری در شهر بستک راه اندازی شد تا عموم مردم به صورت رایگان، فشار خون و قند خون را اندازه گیری نمایند.

به گزارش جهانگیریه؛ در دومین روز از دهه مبارک فجر با حضور فرماندار و مسئولین شهرستان، پایگاه موقت غربالگری در شهر بستک راه اندازی شد تا عموم مردم به صورت رایگان، فشار خون و قند خون را اندازه گیری نمایند.

عبدالسلام امامی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بستک در حاشیه راه اندازی این پایگاه ضمن تبریک دهه مبارک فجر به خبرنگار جهانگیریه گفت: بیش از ۱۷ درصد مردم دچار فشار خون بالا هستند که نیمی از آنها از عارضه خود اطلاعی ندارند.

وی عنوان کرد: اگر فشار خون در مراحل اولیه تشخیص داده شود با یکسری اقدامات ساده مانند اصلاح تغذیه، کم مصرف کردن نمک و به خصوص ورزش می توان آن را کنترل کرد اما اگر مدتها از این عارضه گذشته باشد فرد بیمار نیازمند درمان دارویی و مراجعه به پزشک است.

امامی تصریح کرد: فشار خون بالا یکی از عوامل مهم سکته های قلبی و مغزی در کشور ماست که متأسفانه مردم به علت بی علامت بودن آن را جدی نمی گیرند اما با خودمراقبتی و انجام دوره ای معاینات می توان از بروز بسیاری از بیماریها پیشگیری کرد که باید فرهنگ انجام دوره ای معاینات در بین مردم رواج داده شود.

وی توصیه کرد: مردم ورزش و تحرک روزانه را جزئی از کارهای روزمره خود بدانند تا خطر بروز بیماریهای قلب و عروقی و سایر بیماریهای غیر واگیر را کاهش دهند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بستک توزیع بروشور در راستای افزایش اطلاعات پزشکی عموم مردم، برگزاری مسابقات ورزشی از جمله: والیبال، طناب کشی و دارت برای اعضای جمعیت و همچنین برگزاری مانور غنچه های هلال در روستای هرنگ با هدف آموزش پناه گیری و کمک های اولیه را از سایر اقدامات این جمعیت در دهه مبارک فجر عنوان کرد.

 

 

انتهای خبر/م.د

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /