جمعه, 22 آذر , 1398
18:15:02 - چهارشنبه 5 آبا 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هفته پدافند غیرعامل فرصتی مناسب در نهادینه کردن اصول پدافند غیرعامل در کشور است
فرماندار شهرستان بستک هفته پدافند غیرعامل را فرصتی مناسب برای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای فرهنگ سازی و نهادینه کردن اصول پدافند غیرعامل در کشور دانست.

به گزارش خبرنگار جهانگیریه، عبدالله پرتابیان فرماندار بستک در برنامه های پنجمین روز از هفته پدافند غیرعامل که با حضور معاون فرماندار و اعضای شورای پدافند غیرعامل شهرستان صورت گرفت، با اشاره به شعار هفته پدافند غیرعامل”مصون‌سازی و پایداری کشور با اقدام و عمل به پدافند غیرعامل” اظهار داشت: پدافندغیرعامل استفاده از همه فرصت‌ها و ظرفیت‌ها برای حفظ پایداری بیشتر و مصون ماندن در برابر تهدیدات دشمنان است.

 

رئیس شورای پدافند غیرعامل شهرستان بستک تاکید کرد: ارائه آموزش‌‌های امداد و نجات در زمینه مواجهه با حوادث غیرمترقبه باید به گونه‌ای باشد که افراد با فراگرفتن نکات خودامدادی و دیگر امدادی در مواقع بروز حوادث بهترین واکنش را نشان دهند.

 

پرتابیان با اشاره به برگزاری مانور آتش سوزی و تخلیه مدیریت آموزش و پرورش بستک بیان داشت: با توجه به امکان بروز حوادث غیر مترقبه در شهرستان انجام چنین مانور هایی به منظور پیشگیری و کاهش خسارات و تلفات احتمالی الزامی است.

 

فرماندار شهرستان بستک همچنین از برگزاری مانور میدانی انفجار گاز طبی، آتش سوزی و تخلیه بیمارستان فارابی بستک در این روز خبر داد و افزود: اماکن درمانی یکی از نقاط حساس به شمار می آید که هنگام بروز حوادث طبیعی و غیرطبیعی بایستی بتوانند ضمن مقابله با اتفاق رخ داده، خدمت رسانی به مصدومین و حادثه دیدگان را به نحو احسن انجام دهند.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان بستک ادامه داد: این مانورها با هدف افزایش ارتباط سازمانی، تمرین و فراخوان نیروها در بحران ها، هماهنگی و تعامل بین نیروهای درون سازمانی به منظور آمادگی هر چه بیشتر در مواجه با بحران های طبیعی و حوادث غیر مترقبه اجرا شد.

 

همچنین در این روز فرماندار بستک به همراه اعضای شورای پدافند غیرعامل شهرستان از انبارهای کالا شهرستان جهت استفاده در مواقع بحران بازدید نمودند.

 

گفتنی است به مناسبت هفته پدافند غیرعامل(1 الی 9 آبان ماه) بیش از 40 برنامه در شهرستان بستک اجرا می شود.

 

انتهای خبر/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /