چهارشنبه, 13 فروردین , 1399
21:26:58 - دوشنبه 27 ارد 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برگزاری کارگاه آموزشی با هدف استحکام بنیان خانواده در سطح روستاهای شهرستان
مسئول امور بانوان بخشداری مرکزی شهرستان بستک از برگزاری کارگاه آموزشی با هدف استحکام بنیان خانواده در سطح روستاهای شهرستان خبر داد.

به گزارش جهانگیریه، فاطمه ابراهیمی مسئول امور بانوان بخشداری مرکزی شهرستان بستک از برگزاری کارگاه آموزشی با هدف استحکام بنیان خانواده در سطح روستاهای شهرستان خبر داد.

 

مسئول امور بانوان بخشداری مرکزی شهرستان بستک با بیان این که هرچه قدر آموزش ها و مهارت های زندگی بین خانواده ها بیش تر باشد به همان میزان، اطلاعات زوجین بالا رفته و با آگاهی و بصیرت بیش تری با مسائل زندگی برخورد خواهند کرد.

 

وی اظهار کرد: با توجه به افزایش درصد طلاق و بالارفتن سن ازدواج در شهرستان بایستی با همکاری و مشارکت جدی دستگاه های مرتبط، همه خانواده ها و اعضای جامعه با احساس مسئولیت بیشتر، اقدامات پیشگیرانه را در راستای جلوگیری از این روند رو به رشد به عمل آورند و از تمامی فرصت ها و ظرفیت ها برای رفع موانع ازدواج جوانان استفاده کنند و با فراهم کردن شرایط ازدواج آسان و پایدار، شاهد تسهیل و افزایش ازدواج در بین جوانان باشیم.

 

ابراهیمی افزود: دلیل عمده طلاق در جامعه ناآگاهی خانواده‌ها در نحوه برخورد با مسائل زندگی و مشاوره ناکافی به منظور مستحکم کردن پایه های اولین جامعه انسانی یعنی خانواده است.

 

وی بیان داشت: امور بانوان بخشداری با همکاری اداره بهزیستی در نظر دارد کارگاه های آموزشی جهت   آموزشهای لازم در مباحث مربوط به خانواده، عوامل پایداری و ثبات ازدواج و عوامل طلاق برگزار نماید که نخستین کارگاه آموزشی با شرکت جمعی از بانوان در روستای ایلود برگزارگردید.

 

مسئول امور بانوان بخشداری مرکزی شهرستان بستک افزود: این کارگاه که به منظور بالا بردن سطح آگاهی بانوان در رفع مشکلات برگزار شد مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت و خواستار برگزاری بیشتر این کارگاهها در سطح روستاها شدند.

 

وی در پایان یاد آور شد با مهرورزی، تفاهم و همکاری میان اعضای خانواده، وجود روحیه ی صبر و پایداری و متانت در فراز و فرودهای زندگی، حاکمیت صداقت در فضای خانواده، مدیریت و برنامه ریزی صحیح در خانواده، رعایت اخلاق نیکو و رعایت ادب و احترام متقابل در خانواده، وجود اعتماد و پرهیز از سوء ظن، پرهیز از آفت حسد، وفاداری اعضای خانواده نسبت به یکدیگر می تواند قطار زندگی را بر ریل های موفقیت به حرکت در آورد.

 

انتهای خبر/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /