سه شنبه, 6 اسفند , 1398
14:01:58 - جمعه 6 اسف 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عالمی که با تعصبات کورکورانه دعوت به خشونت می کند، محکوم و منفور است + تصاویر
شیخ محمدصالح پردل از علمای سرشناس اهل سنت جنوب گفت: ما فرهنگ همزیستی را انتخاب کرده ایم و چنانچه عالم سنی و یا شیعه، دارای تعصبات کورکورانه مذهبی باشد و دعوت به خشونت، حذف و تکفیر کند محکوم و منفور است و باید او را به زمین نشاند.

به گزارش جهانگیریه؛ شیخ محمدصالح پردل از علمای سرشناس اهل سنت جنوب در دوازدهمین دوره مسابقه سراسری حفظ قرآن کریم اهل سنت جنوب کشور در مسجد جامع شهر بستک و در اجتماع پرشور حافظان و قرآن دوستان گفت: ما انسانها در زندگی نیازمند هدایتگری و راهنمایی هستیم و قرآن کتاب هدایت و کشتی نجات است که انسان را به ساحل نجات می رساند.

وی افزود: خداوند انسان را در سه بُعد “جسم”، “روح و روان” و “فکر” آفرید که انسان در بعد روح و روان و یا به عبارتی معنویت، نیازمند غذای متناسب با روح و روان خود است. مکتب های مادی تجربه و عقل را برای حیات یک زندگی ایده آل کافی می دانند و خود را بی نیاز از وحی الهی می دانند که سخت در اشتباه اند زیرا خداوند نیاز و غذای روح را فراهم کرده و آن، قرآن است.

پردل عنوان کرد: به برکت تلاش و ایثارگری علما، مربیان و معلمان قرآن، امروز شاهد تحولی عظیم در کشور هستیم و همیشه اهل سنت به خصوص در جنوب ایران شعارهای نظام را تحقق بخشیدند و تلاش علمای جنوب در تحقق بخشیدن به این شعارها ارزشمند است.

وی افزود: مسئولان تعاملات خود را براساس قرآن تنظیم نمایند زیرا کرسی های دنیایی افتادنی است و کرسی های باید در دل بندگان خدا باشد و دنیا میدانی است برای نمایش هنرهای زیبا، زیرا قرآن کتاب زیبایی است. قرآن دنبال تفرقه نیست بلکه هدایتگر و دنبال زیبایی است و شرط اول مومن بودن، دیدن زیبای است و هر انسانی می تواند زیبایی را ایجاد کند.

عالم اهل سنت اظهار کرد: در تعالیم دینی افراط و تفریط مضموم است و خداوند امت حضرت محمد(ص) را با عناوین “امت خیر”، “اعتدال و میانه روی در امت” و “امت واحد” وصف می کند.

وی افزود: ما فرهنگ همزیستی را انتخاب کرده ایم و چنانچه عالم سنی و یا شیعه دارای تعصبات کورکورانه مذهبی باشد و دعوت به خشونت، حذف و تکفیر کند محکوم و منفور است و باید او را به زمین نشاند.

پردل ضمن تاکید بر لزوم برآورده شدن همه ی نیازهای جسمی، فکری و… جامعه افزود: طبق برآورد انجام شده در منطقه، برای هر نفر یک تا سه متر فضا برای نماز خواندن است اما فضای سالن ورزشی با کیفیت برای جوانان، تنها بین دو تا سه سانتیمتر است.

 

 

 

انتهای خبر/م.د

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /