سه شنبه, 6 اسفند , 1398
15:59:22 - جمعه 26 آذر 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هفته وحدت، نمود همدلی بین تشیع و تسنن است
امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های این هفته حضور پرشور اهل تشیع و تسنن را در برنامه های هفته وحدت، نمودی از وحدت و همدلی دانست و افزود: تبعیضی بین اهل تشیع و تسنن در کشور وجود ندارد.

به گزارش جهانگیریه؛ حجت الاسلام و المسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن توصیه به تقوای الهی، به بیان ابعاد شخصیتی پیامبر اسلام از دیدگاه احادیث اهل بیت پرداخت و افزود: پیامبر به عنوان مخلوقی است که در بین تمام انسانها بی نظیر است و پیامبر دارای عصمت کبری است که این نشانگر عظمت پیامبر اسلام است.

 

وی با اشاره به ولادت امام جعفر صادق (ع) ششمین امام شیعیان افزود: در زمانی که امام می زیسته است انحرافات سیاسی، حکومتی و انحرافات اعتقادی و فکری بسیاری در توده های مسلمانان بوجود آمده بود که امام با ایجاد دانشگاه علمی 4 هزار نفری سعی در مقابله با آنها داشته است و هدف امام صادق(ع) نیز ایجاد پایگاه تبلیغی برای دفاع از دین پیامبر و همچنین به چالش کشاندن حاکمان جور زمان بوده است.

 

حجت الاسلام و المسلمین قائدی ضمن خوب ارزیابی کردن برنامه ریزی و اجرای برنامه های فرهنگی در طول هفته وحدت افزود: در هفته وحدت در روستاهای کوخرد، کنچی، چاه بنارد و همچنین شهر بستک با محوریت سادات منطقه، برنامه های فرهنگی خوبی اجرا شده است که حضور پرشور اهل تشیع و تسنن در این برنامه ها، نمودی از وحدت و همدلی در شهرستان را به نمایش گذاشته است.

 

وی افزود: تبعیضی بین اهل تشیع و تسنن در کشور وجود ندارد و تمامی قوانین و مقررات از جمله قانون اساسی برای همه برابر است که این از افتخارات نظام و انقلاب است.

 

امام جمعه شهرستان بستک با اشاره به سالروز وحدت حوزه و دانشگاه افزود: وحدت حوزه و دانشگاه راهبرد حضرت امام خمینی (ره) برای تحقق اسلام ناب محمدی بوده است که بدون این وحدت، انقلاب کم فروغ است و امروز جدایی حوزه و دانشگاه از آرزوهای دشمنان می باشد.

 

وی به تمدید قانون ISA در آمریکا اشاره کرد که طبق این قانون تحریم ها علیه ایران، 10 سال دیگر تمدید می شود. وی تمدید این قانون را نقض مسلم برجام دانست و افزود: دولت باید به آن پاسخ مناسب دهد که البته رئیس جمهور دستورات لازم را به رئیس سازمان انرژی اتمی صادر نموده است.

 

حجت الاسلام و المسلمین قائدی به نشست همکاری شورای خلیج فارس و استمرار توطئه ایران هراسی اشاره کرد و افزود: مشکل، همسایگان ناباب و نارفیق ما هستند که به دنبال وارونه جلوه دادن حقیقت اند که نمونه آن نیز محکوم کردن ایران به بهانه سیاسی نمودن حج است این در حالی است که دولت سعودی با بی تدبیری خود 8 هزار انسان بی گناه را به خاک و خون کشید و حتی حاضر به عذر خواهی از دولت های اسلامی نشد.

 

امام جمعه شهرستان بستک در پایان به آزادسازی شهر حلب از دست گروه های تکفیری اشاره کرد و افزود: این پیروزی دو دستاورد بزرگ داشت که یکی تقویت جبهه مقاومت در برابر گروه های تکفیری و دیگری شکست طرح وهابی، تکفیری عربستان است.

 

انتهای خبر/م.د

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /