دوشنبه, 30 فروردین , 1400
2:04:35 - سه‌شنبه 10 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بررسی راهکارهای توسعه صادرات در آن سوی خلیج فارس
هيأتي تجاري، متشكل از فعالان اقتصادي و توليد كنندگان شهرستان بستك با هدف توسعه صادرات با رئیس اتاق بازرگانی استان مسندم عمان دیدار و راهکارهای گسترش همکاری را بررسی کردند.

به گزارش جهانگیریه، بهرام فولادچنگ رئیس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي شهرستان بستك خبر داد: با هدف نيل به سياست هاي گسترش دامنه فعاليت تجار و توليدكنندگان شهرستان، يك هيأت تجاري از بين توليد كنندگان، بازاريان و فعالان اقتصادي شهرستان بستك به كشور عمان اعزام شد.

وی افزود: در روز دوم سفر، اعزای هیات تجاری با حامد الرئیسی، رئیس اتاق بازرگانی استان مسندم عمان دیدار کردند که این دیدار می تواند گامی تاریخی برای ارتقای مناسبات اقتصادی برای طرفین باشد.

فولادچنگ تصریح کرد: جرقه حضور کالاهای تولیدی شهرستان بستک در کشور عمان از طریق توسعه همکاری مستقیم بین تولیدکنندگان و تجار شهرستان با فروشگاه های زنجیره ای کشور عمان زده شد.

رئیس اتاق بازرگانی استان مسندم عمان نیز ضمن ابراز خشنودی از حضور هیات تجاری ایرانی، قول مساعدت در جهت همکاری در زمینه های مختلف تجاری داد و یادآور شد: به دلیل وجود بازار بکر و دست نخورده در کشورهای افریقایی و همچنین کشور یمن، ورود به بازار کشور عمان می تواند سکوی پرتابی برای هر کدام از تجار و تولیدکنندگان شهرستان بستک و استان هرمزگان باشد.

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی بستک ابراز اميدواري كرد: با گسترش همكاري فعالان اقتصادي شهرستان با تجار عماني و با توجه به بازار مناسب آن كشور، شرايط مساعدي برای توسعه صادرات شهرستان و كشور به عمان فراهم شود تا بتوان در جهت نيل به هدف برون گرا بودن اقتصاد مقاومتي، گام هاي مهمي را با كمك فعالان اقتصادي شهرستان برداشت.

وی افزود: در ماه آینده دومین سفر هیات به کشور عمان به صورت تخصصی و با حضور تولید کنندگان فعال در زمینه های ظروف یک بار مصرف، نایلون و نایلکس، محصولات لبنی و همچنین محصولات غذایی انجام خواهد شد.

فولادچنگ با بیان اینکه توسعه صادرات سبب افزایش حجم تولید، رشد بهره وری، رونق اقتصاد و ایجاد فرصت های شغلی جدید می شود اظهار داشت: کالاهای صادراتی برای توسعه صادرات، باید کیفیت لازم را برای رقابت در بازارهای جهانی دارا باشند.

وی با اشاره به اهمیت تجارت در توسعه اقتصادی کشورها عنوان کرد: بررسی سابقه کشورهای موفق در عرصه تجارت و اقتصاد نشان می دهد که این کشورها، سیاست روشنی را جهت حمایت از تولید و افزایش صادرات دنبال کرده اند.

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی بستک در پایان خبر داد: در سفر تجار و تولیدکنندگان بستکی به کشور عمان و پس از دیدار با سرمایه گذاران ایرانی مقیم کشور عمان، مقرر گردید مجتمع تجاری ایران مال که به صورت غرفه بندی شده در بیرون ساختمان چاینا مال با سرمایه گذاری تجار ایرانی و عمانی در شهر مسقط احداث شده است به مدت ۴ ماه به صورت رایگان در اختیار تولیدکنندگان بستکی قرار گیرد.

 

انتهای خبر/م.د

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /