چهارشنبه, 13 فروردین , 1399
16:40:45 - جمعه 31 ارد 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تاکید بر حضور دانش آموزان در کلاس های قرآن مساجد در ایام تعطیلات
خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک، بر حضور دانش آموزان در کلاس های قرآن مساجد و مراکز قرآن در ایام تعطیلات تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار جهانگیریه، محمد یوسف حسینی نژاد خطيب نماز جمعه اهل سنت بستك در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه به پایان سال تحصیلی دانش آموزان اشاره کرد و گفت: اوقات بیکاری پرخطرترین زمان از لحاظ تربیتی می باشد زیرا شیاطین و افراد نااهل در تلاش اند تا از فرصت بیکاری دانش آموزان استفاده نمایند و احساس لطیف و ماجراجویی آنان که مقتضای سن آنان می باشد را برای اهداف شوم خود بکار گیرند و این خطر بیشتر شامل نونهالان و نوجوانان است زیرا راحت تر فریب می خورند و ما اولیا در برابر این قشر بیشتر دچار غفلت می شویم.

 

خطيب نماز جمعه اهل سنت بستك اظهار داشت: باید به فکر بیایم و وقت بگذاریم و هوشیارانه و عالمانه عمل کنیم و نباید بدون ایجاد آمادگی لازم، فرزندان را در جامعه رها کنیم.

 

وی تاکید کرد: فرهنگ قرآن بر تذکر و یادآوری است و باید اخلاق فرزند را بسازیم و او را خدا ترس و دیندار تربیت کنیم و برای تربیت اسلامی او را به کلاس قرآن بفرستیم تا اول آنچه را که خالق دستور داده است یاد بگیرد و در برابر آلودگی های جامعه بیمه شود.

 

حسینی نژاد یادآور شد: در اثر شبیه خون فرهنگی هزاران دام برای فرزندان گسترده شده است که ما باید برای مقابله با این دام ها، در آشنا کردن فرزندان با قرآن بیشتر تلاش کنیم. ما باید کاری کنیم تا فرزندانمان به طرف قرآن بروند و با آن آشنا شوند و این کار با اجبار امکانپذیر نیست.

 

خطيب نماز جمعه اهل سنت بستك تصریح کرد: اخلاق قرآنی انسان زمینه سعادت خود، خانواده و جامعه را فراهم می کند و می بایست با مراکز قرآن و مساجد ارتباط برقرار شود و قرآن راه و روش زندگی موفق را به انسان ها می آموزد و به سعادت واقعی می رساند. قرآن دل انسان را روشن می کند و آمادگی یادگیری خوبی ها را فراهم می سازد.

 

وی برای تربیت یک انسان قرآنی، بر حضور دانش آموزان در کلاس های قرآن مساجد و مراکز قرآن در ایام تعطیلات تاکید کرد و افزود: برای تربیت یک انسان کامل موظفیم تا از این فرصت و امکانات موجود در سایه امنیت حاکم بر این جامعه به اهداف عالی اسلام برسیم.

 

انتهای خبر/ د

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /