دوشنبه, 7 بهمن , 1398
17:25:06 - جمعه 29 مرد 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بنیاد مسکن به واگذاری ها سرعت دهد /تاخیر در واگذاری زمین علت اصلی ساخت و سازهای غیرمجاز است
به گزارش جهانگیریه، بخشدار مرکزی بستک عنوان کرد: یکی از علل اصلی در بالا بودن آمار ساخت و ساز های غیر مجاز در بستک، تاخیر در واگذاری زمین به متقاضیان است که بنیاد مسکن می تواند به روند واگذاری زمین سرعت بخشد.

به گزارش جهانگیریه، سید حبیب الله شیدایی بخشدار مرکزی بستک در مصاحبه با خبرنگار جهانگیریه گفت: جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز تنها وظیفه دهیاری ها نیست و یک کار بین بخشی است و یکی از علل اصلی در بالا بودن آمار ساخت و ساز های غیر مجاز در بستک، تاخیر در واگذاری زمین به متقاضیان است.

 

بخشدار مرکزی بستک عنوان کرد: با توجه به افزایش جمعیت و نیاز روز افزون جوانان به ساخت مسکن و عدم واگذاری زمین، باعث انباشته شدن مطالبات در این بخش شده است که متاسفانه واگذاری زمین به متقاضیان به کندی انجام می شود.

 

وی افزود: علت تاخیر در واگذاری زمین، بخشی به هزینه بردار بودن این اقدام برای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است که می بایست قبل از واگذاری زمین، اقداماتی از قبیل زیرسازی را انجام دهد که با توجه به کمبود منابع مالی و طولانی بودن فرآیند اداری واگذاری زمین، تا کنون واگذاری زمین در شهرستان به صورت مطلوب انجام نشده است و بنیاد مسکن می تواند به روند واگذاری زمین سرعت بخشد.

 

شیدایی بیان کرد: تاکنون در روستاهای پرجمعیت تدروئیه، برکه لاری و فتویه، به متقاضیان، زمین واگذار شد که توانسته پاسخگوی بخش کوچکی از نیاز مردم باشد که به عنوان مثال در روستای چند هزار نفری فتویه بعد از بیست سال تنها 100 قطعه زمین واگذار شده در حالی که این روستا 600 متقاضی زمین دارد.

 

وی در ادمه به سایر دلایل تاخیر در واگذاری اشاره کرد و افزود: بعضا اختلاف حقوقی مردم و دستگاههای اجرایی مانع از واگذاری زمین می گردد و همچنین نداشتن آگاهی لازم متقاضیان از سیر قانونی واگذاری زمین باعث می شود تا شورا از روی ناپختگی و ناآگاهی و یا بعضا سوء استفاده، اقدام به واگذاری اراضی ملی به متقاضیان کند که این کار خلاف قانون است و تاکنون در روستاهای انوه، فاریاب سنگویه، برکه لاری و فتویه با همکاری سایر نهادهای قانونی اقدام به رفع تصرف اراضی ملی شد.

 

بخشدار مرکزی بستک اظهار کرد: اولویت واگذاری با روستاهای انوه، سید احمدی، فتویه و تدروئیه است که تا پایان سال زمین واگذار خواهد شد.

 

وی تاکید کرد: با برگزاری کلاس های آموزشی برای دهیاران و اعضای شورا، نظارت بیش از پیش بر ساخت و سازها و منع نمودن دهیاری ها از واگذاری زمین به متقاضیان از اقدامات این بخشداری برای جلوگیری از تصرف اراضی ملی بوده است.

 

شیدایی در پایان افزود: البته قابل به ذكر است كه مديريت جديد بنياد مسكن شهرستان تلاش خوبي براي ساماندهي امور زمين و مسكن روستايي انجام داده است كه نيازمند حمايت و تداوم مي باشد كه بتوان با اجراي قانون و تسهيل امور، دسترسي مردم به زمين را ميسر نمود و با توجه به اقدامات انجام گرفته در این زمینه جاي تقدير و تشكر از مسئولين بنياد مسکن شهرستان و استان دارد.

 

انتهای خبر/م.د

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /