سه شنبه, 6 اسفند , 1398
10:24:27 - پنج شنبه 23 دی 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
واگذاری ٣۵ هزار متر زمین به تولیدکنندگان هرمزگانی در کشور عمان / لزوم همگامی تجار و تولیدکنندگان با دولت
معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان از پیگیری واگذاری ٣۵ هزار متر زمین به تولیدکنندگان هرمزگانی در کشور عمان خبر داد و به هیات های تجاری توصیه کرد که برای ورود به بازار بکر عمان، همگام با دولت حرکت کنند.

به گزارش جهانگیریه؛ يك هیات تجاري از بين توليدكنندگان، بازاريان و فعالان اقتصادي شهرستان بستك با هدف شناسایی و گسترش دامنه فعاليت تجاری به كشور عمان اعزام شدند که در روز پایانی سفر، اعضای 17 نفره این هیات با مهندس بهروز اکرمی معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان در مسقط دیدار کردند که وی ضمن ابراز خشنودی از حضور این هیات در کشور عمان، خواستار ورود محصولات تولیدی های شهرستان بستک به بازارهای عمان شد.

 

اکرمی از پیگیری واگذاری ٣۵ هزار متر زمین در کشور عمان به تولیدکنندگان هرمزگانی خبر داد و افزود: که این واگذاری در دستور کار استانداری قرار دارد که هدف از این اقدام نیز نقش آفرینی در رشد و شکوفایی اقتصادی استان هرمزگان است. وی همچنین به اعضای هیات تجاری توصیه کرد که برای ورود به بازار بکر کشور عمان، همگام با دولت حرکت کنند و در این راه یاریگر دولت خدمتگذار باشند.

 

بهرام فولادچنگ رئیس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي شهرستان بستك ابراز اميدواري كرد: با گسترش همكاري فعالان اقتصادي شهرستان با تجار عماني و با توجه به بازار مناسب آن كشور، شرايط مساعدي برای توسعه صادرات شهرستان و كشور به عمان فراهم شود تا بتوان در جهت نيل به هدف برون گرا بودن اقتصاد مقاومتي، گام هاي مهمي را با كمك فعالان اقتصادي شهرستان برداشت.

 

وی افزود: در ماه آینده دومین سفر هیات به کشور عمان به صورت تخصصی و با حضور تولیدکنندگان فعال در زمینه های ظروف یک بار مصرف، نایلون و نایلکس، محصولات لبنی و همچنین محصولات غذایی انجام خواهد شد.

 

فولادچنگ با بیان اینکه توسعه صادرات سبب افزایش حجم تولید، رشد بهره وری، رونق اقتصاد و ایجاد فرصت های شغلی جدید می شود اظهار داشت: کالاهای صادراتی برای توسعه صادرات، باید کیفیت لازم را برای رقابت در بازارهای جهانی دارا باشند.

 

گفتنی است در جریان این سفر، اعضای هیات تجاری شهرستان بستک با حامد الرئیسی، رئیس اتاق بازرگانی استان مسندم عمان و لقمان احمد یکی از تجار سرشناس و خبره دیدار کردند و همچنین نشست هایی نیز با سایر تجار و سرمایه گذاران ایرانی عمانی برگزار و راهکارهای گسترش همکاری های تجاری را بررسی کردند.

انتهای خبر/م.د

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /