چهارشنبه, 7 آبان , 1399
16:44:47 - جمعه 11 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه بستک در انتقادی شدید خطاب به استاندار هرمزگان گفت:
برخی از مدیران کل استان در انتصاباتشان هم بی تدبیر اند و هم ناامید کننده/ در نظام اسلامی مهره چینی بی معناست
امام جمعه شهرستان بستک با بی تدبیر و ناامید کننده دانستن برخی از مدیران کل استان هرمزگان، خطاب به استاندار گفت: برخی از اعمال نفوذ در بعضی از ارگان ها دست بردارند و گرنه همانند کف روی آب حذف خواهند شد.

به گزارش جهانگیریه؛ حجت الاسلام و المسلمین یونس قائدی، امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های نماز جمعه ضمن توصیه به تقوای الهی و دوری از گناه، اطاعت از دستورات اسلام و ائمه را لازمه مسلمانی عنوان کرد که اسلام به دنبال مسلمان شناسنامه ای نیست بلکه به دنبال عمل اسلامی است و وظایف انسان در قرآن کریم به عنوان یک موجود مسئولیت پذیر مشخص شده است زیرا انسان برخلاف سایر مخلوقات، دارای قوه ی تفکر و اختیار است و زندگی وی غریزی نیست.

امام جمعه شهرستان بستک در ابتدای خطبه دوم، خطاب به استاندار هرمزگان، با بی تدبیر و ناامید کننده دانستن برخی از مدیران کل استان در انتصاباتشان افزود: در جمهوری اسلامی ایران همیشه نگاه ها همه جانبه بوده و به صورت قشری و گروهی عمل نمی شده است اما متاسفانه مدتی است بر خلاف این روال عمل می شود و این مسئله باعث نارضایتی مردم شده است.

وی عنوان کرد: تعدادی از مدیران در این شهرستان با عنوان سرپرست و بلاتکلیف رها شده اند زیرا این مسئله انگیزه را از مدیر می گیرد چون آینده مدیریتی او مبهم است.

قائدی با اشاره به این نکته که بعضی از مسائل را شاید نتواند به عنوان امام جمعه و از تریبون نماز جمعه بیان کند زیرا ممکن است کسانی که با روحیات وی آشنایی نداشته و حمل بر تنش زایی نمایند افزود: این را به افراد دخیل در این مسائل عرض کنم که مراقب رفتار خود باشند و از اعمال نفوذ در بعضی از ارگان ها دست بردارند و گرنه همانند کف روی آب حذف خواهند شد زیرا در نظام اسلامی مهره چینی بی معناست و مردم ایمان، تخصص و تعهد به نظام اسلامی و ولایت فقیه را اصل می دانند.

وی در ادامه به توصیه های اخیر رهبر معظم انقلاب به رئیس جمهور که شامل: امانت دانستن مسئولیت و امانت داری آن، اولویت بندی در برنامه ها و هزینه کردها به ویژه تلاش برای ریشه کنی فقر و فساد، حرکت بر اساس برنامه پنج ساله ششم، مهم شمردن اتحاد ملت و حفظ آن، آشفته نشدن از نظرات مختلف و مخالف، از یاد نبردن دشمنی دشمنان، لزوم کار قوی و جهادی، توکل به خداوند و نصرت الهی اشاره کرد.

امام جمعه شهرستان بستک مطرح کردن طرح جدید آمریکایی ها برای بازدید از مراکز نظامی ایران را بهانه ای برای خروج از برجام دانست زیرا آنها برای این اقدام، به دنبال طرح و بهانه های بدون هزینه هستند که دولتمردان جمهوری اسلامی می بایست مانند مقام معظم رهبری، قاطعانه جلوی آمریکایی ها بایستند و اجازه این سخنان را به آنها ندهند.

قائدی در پایان خطبه ها به جنایات سعودی ها در شهر عوامیه عربستان اشاره کرد که شهری را با 30 هزار نفر جمعیت است که به سبب شیعه نشین بودن به محاصره در آورده است که گویی ساکنان شهر خارجیان طغیانگر در دل عربستان هستند که گفته می شود تاکنون 25 نفر از شهروندان این شهر به شهادت رسیده اند و تعداد زیادی نیز مجروح شده اند.

انتهای خبر/مرتضی دلاوری

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /