چهارشنبه, 30 خرداد , 1397
12:29:52 - دوشنبه 12 تیر 1396
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
12 تیرماه نماد آشکار نقض حقوق بشر از سوی دولت آمریکا است
نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بستک گفت: اهدا مدال شجاعت به فرمانده ناو جنگی آمریکا که قاتل 290 مسافر بیگناه است نماد آشکار نقض حقوق بشر از سوی دولت آمریکا است.

به گزارش جهانگیریه؛ عبدالله انصاری مشاور فرماندار و نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بستک در سالروز جنایت ناو آمریکایی در خلیج همیشه فارس در 12 تیر ماه سال 67 به خبرنگار جهانگیریه گفت: 12 تیرماه یادآور یکی از تلخ ترین خاطرات مردم ایران و در عین حال یکی از آشکارترین موارد نقض حقوق بشر از سوی دولت آمریکا است.

 

وی افزود: این اقدام جنایتکارانه و ننگین، از نظر فاجعه انسانی هشتمین حادثه مرگبار هوایی تاریخ لقب گرفته است و این اقدام جنایتکارانه هیچگاه در تاریخ فراموش نمی شود هدف آمریکا از ساقط کردن هواپيماي مسافربري جمهوری اسلامی ايران، به زانو در آوردن نظام جمهوری اسلامی ایران در برابر استکبار جهاني بود زیرا نتوانسته بود با حمایت و تقويت متجاوزان عراقي در جبهه هاي جنگ به اهداف خود برسد.

 

انصاری افزود: دولت آمریکا بدون قبول مسئولیت حادثه، هیچ‌کدام از خدمه ناو وینسنس را تحت پیگرد قرار نداد بلکه به ویلیام راجرز فرمانده ناو جنگی آمریکا در پایان خدمت مدال شجاعت داد و این اقدام آمریکا بیانگر حمایت آنان از این اقدام وحشیانه است که اگر غیر از این بود به قاتل 290 مسافر بیگناه مدال شجاعت اهدا نمی شد.

 

وی خون شهدا و صبر و بردباری خانواده های آنان را موجب عزت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران در جهان عنوان کرد و افزود: امروز به برکت خون شهدا، ایران اسلامی در استقلال، پایداری و عزت در دنیا سرآمد است و مطمئناً نسل های آینده هیچ موقع فداکاری ها و جانفشانی های آنان را در پاسداری از ناموس و مملکت فراموش نخواهند کرد.

 

نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بستک عنوان کرد: به پیشنهاد سپاه پاسداران روز 12 تیرماه به عنوان روز شهرستان بستک نامگذاری شد تا این اقدام بهانه ای برای اجرای برنامه های فرهنگی قوی تر برای پاسداشت خون مظلوم شهدا باشد.

 

گفتنی است شهرستان بستک دارای 30 شهید و 23 آزاده و جانباز است.

 

انتهای خبر/مرتضی دلاوری

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /