جمعه, 31 فروردین , 1397
14:27:04 - دوشنبه 12 تیر 1396
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جنایت 12 تیر توسط مدعی دموکراسی، یک نمونه آشکار از عملیات تروریستی است
رئیس شورای روحانیت اهل سنت شهرستان بستک در سالروز جنایت 12 تیر 67 گفت: شهادت زنان و کودکان بیگناه، یک جنایت واضح و آشکار در دنیاست و آن هم از کسی که مدعی دموکراسی و مبارزه با تروریسم است و این جنایت یک نمونه آشکاری از عملیات تروریستی است.

به گزارش جهانگیریه؛ سید محمد یوسف حسینی نژاد رئیس شورای روحانیت اهل سنت شهرستان بستک در سالروز اقدام وقیحانه و جنایتکارانه دولت آمریکا در به شهادت رساندن 290 مسافر بیگناه پرواز بندرعباس به مقصد دوبی در تاریخ ۱۲ تیر ۱۳۶۷ به خبرنگار جهانگیریه گفت: شهادت مردم مظلومی که تعدادی زیادی از آنان زنان و کودکان بوده اند یک جنایت واضح و آشکار در دنیاست و آن هم از کسی که مدعی دموکراسی و مبارزه با تروریسم است و این جنایت یک نمونه آشکاری از عملیات تروریستی است که مردم بی دفاع را به دور از صحنه و میدان جنگ به شهادت می رسانند.

وی افزود: خداوند در قرآن فرمودند که گمان مبرید که شهدا مرده اند بلکه آنها زنده اند. امروزه خیلی از افراد در جامعه در حال زندگی هستند ولی به نوعی مرده به حساب می آیند اما شهدا زنده اند زیرا به جامعه اسلامی و بازماندگان زندگانی و حیات بخشیدند.

حسینی نژاد عنوان کرد: خانواده شهدا می دانند که شهدا با عزت و افتخار زنده اند و نزد پروردگارشان روزی می خورند و به همین دلیل است که با آرامش زندگی می کنند و شهدا نیز به خاطر عطای خداوند مسرور و شاد اند و هر چه اراده کنند نزد خداوند برایشان مهیاست.

وی افزود: پیامبر اکرم (ص) در حدیثی فرمودند که هیچ یک از اهل بهشت غیر از شهدا آرزوی بازگشت به دنیا را ندارند زیرا به دنیا باز گردند تا با شهادت دوباره به نعمتی باارزش تر از آن چیزی که امروز در اختیارشان است برسند.

رئیس شورای روحانیت اهل سنت شهرستان بستک افزود: شهدا می دانند که نتیجه مبارزه در راه خدا چیست زیرا شهدا مزه پاداش شهادت در راه خدا را چشیده اند در صورتی که ما تنها شنیده ایم و خانواده شهدا نیز به خاطر صبر و تحمل شان عزیز و سربلند اند.

گفتنی است پرواز مسافربری شماره ۶۵۵ شرکت هواپیمایی ایران‌ایر از تهران به مقصد دوبی در تاریخ ۱۲ تیر ۱۳۶۷پس از توقف بین راهی در بندرعباس به سمت دوبی در حرکت بود که با شلیک موشک هدایت شونده از ناو یواس‌اس وینسنس متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا بر فراز خلیج فارس سرنگون شد و تمامی ۲۹۰ سرنشین آن که شامل ۴۶ مسافر غیر ایرانی و ۶۶ کودک بودند به شهادت رسیدند.

انتهای خبر/مرتضی دلاوری

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /