پنج شنبه, 30 آبان , 1398
9:55:56 - دوشنبه 25 ارد 1396
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افتتاح مركز مشاوره و خدمات روانشناختی آموزش و پرورش بستك
در راستای ارتقای سطح سلامت دانش آموزان و جامعه، مركز مشاوره و خدمات روانشناختی آموزش و پرورش بستك افتتاح شد.

به گزارش جهانگیریه؛ سید ابوالفضل سجادی معاونت پرورشی و فرهنگی مدیریت آموزش و پرورش بستک در مراسم افتتاحیه مركز مشاوره و خدمات روانشناختی كه با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد، با اشاره به گستردگی جامعه امروز و تعارض در سبك زندگی و سایه افكندن اضطراب و افسردگی بر زندگی افراد، افزود: مرکز مشاوره و روانشناختی در زمینه آسیب‌های موجود و خدمات آموزشی و مشاوره ای تحصیلی، خانواده و غیره شروع به كار كرده است.

وی افزود: این مركز با هدف ارتقاء سطح سلامت جامعه، آگاهی دانش آموزان و والدین با آسیب های موجود و داشتن زندگی شاد و روابط بین فردی و اجتماعی راه اندازی شده است.

سجادی عنوان کرد: در مركز مشاوره و خدمات روانشناختی آموزش و پرورش این شهرستان، خدمات آموزشی و مشاوره ای از قبیل روابط بین فردی، كنترل وسواس، آموزش خانواده، برگزاری جلسات آموزشی برای والدین و دانش آموزان و برگزاری كارگاه های آموزشی تخصصی امكان پذیر است.

وی بیان کرد: با توجه به اهمیت و نقش تأثیرگذار مشاوره و هدایت تحصیلی و اجتماعی دانش‌آموزان در پیشگیری از رفتارهای مخاطره‌آمیز و تهدیدکننده سلامت آنها و همچنین کمک به پیشبرد سطح تحصیلی دانش‌آموزان، راه اندازی مرکز مشاوره روانشناختی برای داشتن آموزش و پرورشی پویا و کارآمدتر، امری لازم و ضروری است.

معاونت پرورشی و فرهنگی مدیریت آموزش و پرورش بستک در پایان افزود: برنامه ها و فعالیت های حوزه مشاوره بخاطر این است تا به وظیفه شرعی، اخلاقی و اجتماعی عمل شود و زمینه هدایت گری دانش آموزان این مرز و بوم فراهم باشد.

انتهای خبر/م.د

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /