دوشنبه, 30 فروردین , 1400
21:58:35 - یکشنبه 27 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در هفته دولت با بی مهری بانک ها؛
تنها کارخانه تولید سنگ تزئینی جنوب کشور تعطیل شد + تصاویر
مدیرعامل کارخانه سنگ تزئینی بستک ضمن اعلام خبر تعطیلی اجباری کارخانه و بیکاری ۲۷ کارگر آن گفت: کارخانه به علت عدم مساعدت بانک ها در پرداخت تسهیلات و همچنین عدم حمایت از تولید کننده در شهرستان بستک بعد از چهار ماه فعالیت تعطیل شد.

به گزارش جهانگیریه؛ دکتر حمیدرضا بهاءالدینی، مدیرعامل کارخانه سنگ تزئینی بستک ضمن اعلام تعطیلی اجباری کارخانه گفت: تنها کارخانه تولید سنگ تزئینی جنوب کشور به علت عدم همکاری بانک ها در ارائه تسهیلات و همچنین عدم حمایت مسئولین شهرستان به تعطیلی کشیده شد و این در شرایطی است که این کارخانه با راندمان فرآوری ۹۸ درصد سنگ های باطله ساختمانی در دنیا بی نظیر است.

وی افزود: در روز گذشته که با هفته دولت نیز مصادف بود به اجبار کارخانه تعطیل شد و ۲۷ کارگر آن که بیشتر آنها از خانواده های تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی بوده اند که ۱۰ نفر آنها نیز زنان سرپرست خانوار بودند بیکار شدند.

مدیرعامل کارخانه سنگ تزئینی بستک اظهار کرد: میزان سرمایه گذاری ثابت برای راه اندازی کارخانه نزدیک به ۳۰ میلیارد ریال بوده است که برای توسعه کارخانه اقدام به خرید دستگاه های پیشرفته با هزینه ۱۰ میلیارد ریالی شد و برای تامین هزینه های جاری، بعد از گذشت نزدیک به سه ماه موفق به دریافت وام یک صد میلیون تومانی از بانک نشدم در نتیجه کارخانه توان تامین هزینه های جاری را نداشته است.

بهاءالدینی بیان کرد: نقطه قوتی این کارخانه را از سایر کارخانه های موجود متمایز می کند نوعی چسب مصرفی است که به علت قدرت چسبندگی و قیمت ارزان، آن را از سایر مواد موجود در دنیا متمایز است و این چسب بعد از ثبت به عنوان اختراع در کشور، در سوم مرداد سالجاری به ثبت جهانی نیز رسیده است.

وی در بیان تاثیر این کارخانه بر وضعیت اقتصادی شهرستان عنوان کرد: این کارخانه تنها در مدت ۶ ماه گذشته بیش از ۵ میلیارد ریال هزینه کرد داشته است که می توانست با رونق کارخانه تاثیر مثبتی بر وضعیت بازار شهرستان که در شرایط مطلوبی به سر نمی برد داشته باشد.

مدیرعامل کارخانه سنگ تزئینی بستک در بیان هدف اولیه خود از سرمایه گذاری در بستک افزود: شهرستان بستک با توجه به نزدیک بودن به دریا و حسن همجواری با شهرستان هایی همچون لارستان که به عنوان بزرگترین مصرف کننده سنگ کشور شناخته می شود دارای شرایط بسیار خوبی برای سرمایه گذاری بود اما عدم همکاری و حمایت متولیان، سبب شد تا هدف از پیش تعیین شده محقق نشود.

وی اظهار کرد: راندمان فرآوری سنگ های ساختمانی در کشور ۳۸ درصد است که به عبارتی از هر تن سنگ تنها ۷ متر مربع فرآوری می شود و این میزان در کشور ایتالیا که در واقع سکاندار تولید سنگ دنیاست ۷۲ درصد است اما به کمک این فناوری نوین که امکان چسباندن سنگ های کوچک و تکه شده را به هم فراهم می کند، میزان فرآوری و تولید سنگ طبیعی و مصنوعی در این کارخانه ۹۸ درصد بوده است.

بهاءالدینی عنوان کرد: کارخانه دارای یک خط تولید بوده است که ظرفیت تولید ۴۸ هزار متر سنگ طبیعی، ۲۴ هزار متر سنگ مصنوعی و بالغ بر ۲۴ هزار عدد انواع مجسمه و سایر محصولات ساختمانی را در سال داشته است و به علت جذب نمایندگی از استانهایی که خود به عنوان قطب تولید سنگ در کشور شناخته می شوند و همچنین عقد قرارداد با یک شرکت قطری مشکل فروش محصول وجود نداشته است.

مدیرعامل کارخانه سنگ تزئینی بستک از پیش بینی و برنامه ریزی اولیه برای انتقال کارخانه به شهرستانی دیگر خبر داد که حمایت بیشتری از تولیدکننده صورت گیرد.

گفتنی است کارخانه سنگ تزئینی بستک در ۱۸ اردیبهشت ماه سالجاری به صورت رسمی شروع به کار کرد اما در کمتر از چهار ماه به تعطیلی کشیده شد.

شهرستان بستک با جمعیتی ۸۰ هزار نفری در ۲۳۰ کیلومتری بندرعباس واقع شده است.

در ادامه می توانید گوشه ای از تصاویر محصولات تولیدی این کارخانه را مشاهده نمایید.

   انتهای خبر/ مرتضی دلاوری

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /